Joomla Nedir?

Joomla! , ödüllü bir içerik yönetim sistemi (CMS) olup, web siteleri ve güçlü online uygulamalar oluşturmanıza olanak tanır. Kullanım kolaylığı ve genişletilebilirlik de dahil olmak üzere birçok açıdan Joomla! en popüler web sitesi yazılımıdır. Hepsinden öte, Joomla! herkes tarafından kolay bir şekilde temin edilebilen açık kaynaklı bir çözümdür.

İçerik Yönetim Sistemi (CMS) Nedir?

Bir içerik yönetim sistemi, yerel halk kütüphanelerinin kitapları takip etmelerine ve depolamalarına benzer şekilde web sitenizdeki her içeriği takip eden bir yazılımdır. İçerik, basit metin, fotoğraflar, müzik, video, belgeler veya aklınıza gelebilecek her şey olabilir. Bir CMS kullanmanın en önemli avantajı, yönetmek için neredeyse hiç teknik beceri veya bilgiye ihtiyaç duyulmamasıdır. CMS, tüm içeriğinizi yönettiğinden, yapmanız gerekmez.

Joomla'nın Gerçek Dünyadaki Bazı Örnekleri Nelerdir?
Joomla! tüm şekil ve boyutlar da web sitelerine güç sağlamak için tüm dünyada kullanılmaktadır. Örneğin:

Kurumsal web siteleri veya portallar
Şirket intranetleri ve extranetleri
Çevrimiçi dergiler, gazeteler ve yayınlar
E-ticaret ve çevrimiçi rezervasyonlar
Devlet uygulamaları
Küçük işletme web siteleri
Kâr amacı gütmeyen ve kuruluş web siteleri
Topluluğa dayalı portallar
Okul veya ibadethane web siteleri
Kişisel web siteler
Joomla'yı Kimler Kullanıyor?
Dünya çapında milyonlarca web sitesi Joomla! ile güçlendirilmiştir. Resmi "Joomla! Vitrin Rehberi" üzerinden, Joomla! alt yapısını kullanan web sitelerini görebilirsiniz.

Müşterim İçin Site Oluşturmam Gerekiyor, Joomla! Bana Nasıl Yardımcı Olacak?
Gelişmiş bir kullanıcı olmasanız bile Joomla! kurulumu ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Birçok web barındırma hizmeti tek tıklamayla Joomla! kurulum hizmeti sunar, bu sayede yeni sitenizi birkaç dakika içinde çalıştırabilirsiniz.

Bir web tasarımcısı veya geliştiricisi iseniz Joomla! kullanımı çok kolaydır, müşterileriniz için hızlı bir şekilde web siteleri oluşturabilirsiniz. Daha sonra, az miktarda bir talimatla, müşterilerinizin kendi sitelerini kolayca yönetmelerini sağlayabilirsiniz.

Müşterileriniz özel işlevlere ihtiyaç duyarsa, Joomla! son derece genişletilebilir ve binlerce uzantıyı (çoğu ücretsiz olarak GPL lisansı altında) Joomla! Eklenti Dizini'nde bulabilirsiniz.

Gelecekte Joomla! Desteği Olacak mı?

Kazanan - En İyi CMS

Joomla! sürekli olarak büyüyen, güler yüzlü topluluğu ve yetenekli geliştiricileri tarafından geliştirilerek şu anda piyasada bulunan en popüler açık kaynaklı CMS sistemidir. Joomla'nın kökleri 2000 yılına kadar uzanmaktadır ve 200.000'den fazla topluluk kullanıcısı ve katılımcısı ile ödüllü bir projedir.

Web Geliştiricisi Olarak, Joomla'yı Kullanabileceğiniz Bazı Gelişmiş Yollar Şunlardır
Birçok şirket ve kuruluşun web sitesi Joomla! ile oluşturulmuştur. Bu gibi durumlarda, Joomla'nın güçlü uygulama çerçevesi, geliştiricilerin Joomla'nın gücünü hemen-hemen sınırsız yönde genişleten sofistike eklentiler oluşturmalarını kolaylaştırır.

Joomla! çekirdek yapısı, geliştiricilerin hızlı ve kolay bir şekilde web siteleri inşa etmelerini sağlar.

Stok kontrol sistemleri
Veri raporlama araçları
Uygulama köprüleri
Özel ürün katalogları
Entegre e-ticaret sistemleri
Karmaşık iş dizinleri
Rezervasyon sistemleri
İletişim araçları
Joomla! PHP ve MySQL'e dayanmaktadır, herkesin kullanabileceği, paylaşabileceği ve destekleyebileceği açık bir platformda güçlü uygulamalar geliştirebilirsiniz. Joomla! yazılımını kullanmaya ilişkin daha fazla bilgi edinmek için "Joomla! Geliştirici Ağı" nı ziyaret edebilirsiniz.

Joomla! Benim için Doğru Çözüm Gibi Görünüyor, Peki Nasıl Başlarım?
Joomla! ücretsiz ve açık GPL lisansına tabi olduğu için herkese açıktır, başlamak için "Joomla'ya Başlarken Bölümü" nü okuyabilirsiniz.

Joomla'yı yüklemeye hazırsanız! kendiniz başlayabilirsiniz.

1. Joomla'nın en son sürümünü indirin! , Joomla! indirme alanı üzerinde bulabilirsiniz. Herhangi bir yardıma ihtiyacınız varsa, resmi Joomla! forumunu ve belgelerini ziyaret edebilir, ayrıca Joomla! Eğitim videolarını da izleyebilirsiniz.

Joomla'yı Şimdi İndirin!

Joomla! yüklemeye gerek duymadan başlamak için iki yol daha sunar.

1. Joomla.com'da ücretsiz web sitesi, bu ilk Joomla'yı başlatmanın en kolay yoludur!. Saniyeler içinde tamamen ücretsiz bir web sitesi hazırlayabilir ve içeriğinizi derhal çevrimiçi yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Joomla.com hizmetini şimdi deneyin!

90 günlük ücretsiz Joomla! demo hesabı.

2. Joomla! web sitenizi bir web barındırma hesabı üzerinde başlatabilirsiniz. Web sitenizde çekirdek Joomla! yapısını geliştirebilir, üçüncü taraf uzantıları yükleyebilir, şablonlar ile işlevleri basit bir web sitesinden daha gelişmiş bir web sitesi düzeyine çıkarabilirsiniz. Hemen kayıt olarak 90 günlük ücretsiz Joomla! demo hesabına sahip olabilirsiniz.

90 günlük ücretsiz Joomla! demo hesabını şimdi deneyin!